MUTFAKSEVERLER İÇİN EĞİTİMLER

Sıkça Sorulan Sorular

Workshop biletlerinizi, MSA web sitesi üzerinden üye olarak satın alabilirsiniz. 

Rezervasyon opsiyonu bulunmamaktadır. MSA web sitesinden online olarak yapacağınız işlemlerde doğrudan bilet satın alma işlemi yapılmaktadır.

Tüm Workshop’larımızda 18 yaş alt sınırı vardır. Çocuk ve gençler için düzenlenen Workshop’larımız için de kendi kategorilerine göre yaş grupları belirlenmiş ve ilgili yaş aralıkları satış metinlerinde belirtilmiştir. Belirtilen yaş gruplarından daha küçük yaşta katılımcı alamadığımızı üzülerek bildiririz.

Biletlerimiz tek kişiliktir. Ancak “Küçük Gurme 1 (5-9 Yaş)”, “MSA’dayız”, “Annem ile Pişiriyorum” vb. etkinliklerimizde tek bilet alarak farklı katılımcı sayıları ile katılım gösterebiliyorsunuz. Her workshopun kendi sayfasında “Bilinmesi Gerekenler” kısmından kontrol edebilirsiniz.

 

İyziconun güvenli ödeme altyapısı üzerinden kredi kartınız veya banka kartınız ile yapabilirsiniz. Banka aracılığı ile havale ve eft olarak ödeme kabul edilmemektedir.

İş Bankası Maximum ve Maximiles özellikli bireysel kredi kartlarıyla 30 Nisan 2024 tarihine kadar 5.000 TL ve üzeri MSA workshop harcamaları için peşin ödemelerinize 6 aya varan faizsiz taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. Bunun içi bilet satın almada ödeme seçenekleri adımında İşbankası’nı seçmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.https://www.maximum.com.tr/kampanyalar/okul-odemelerinizi-faizsiz-taksitlendirin 

Satın alma işlemini tamamladıktan sonra msa.com.tr / biletlerim sayfasından “Biletini Göster” butonuna tıklayarak biletinizi görüntüleyebilir / indirebilirsiniz. Bilet(ler)inizi msa.com.tr / biletlerim sayfasından görüntüleyebilir veya devredebilirsiniz.

 

Etkinlik faturanız etkinlik gerçekleştirildikten 1 hafta içerisinde  ilgili mail adresinize gönderilmektedir.

Hesabım menüsü altındaki Biletlerim sekmesinden biletlerinize ulaşabilirsiniz.

Ödeme işleminizi tamamlamadan önce fatura bilgisi alanına kurumsal fatura bilgilerinizi girebilirsiniz. Faturanız etkinlik gerçekleştirildikten 1hafta sonra, belirtmiş olduğunuz firmanın muhasebe e-fatura entegrasyonuna düşmektedir. Faturanızı şirket muhasebesinden isteyerek görüntüleyebilirsiniz.

 

Workshop biletleri kişiye özeldir. Workshopa giriş yapacak kişi MSA web sitesine üye olarak bileti devralması gerekmektedir. Bknz. “Bileti devretmek ne demektir / biletimi nasıl devredebilirim?”

Biletlerim sekmesinden “Biletini Göster” butonunu kullanarak PDF biletinizi indirip çıktısını alabileceğiniz gibi, biletinizi çıktı almadan akıllı telefon üzerinden göstererek de etkinliğe giriş yapabilirsiniz.

MSA web sitesi üzerinden online bilet satışı yapılmaktadır. MSA’dan yüz yüze bilet satışımız bulunmamaktadır.

Biletlerde iade ya da değişiklik kesinlikle yapılamamaktadır.

 

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48. maddesi uyarınca, “mesafeli sözleşmelerde kapsam dışı sözleşmeler, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, bilgilendirme yükümlülüğü, teslimat ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle belirlenmektedir”. Bu maddeye istinaden,  27.11.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin “cayma hakkının istisnaları” başlıklı 15 inci maddesinin g bendi; Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz: g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.” hükmünü taşımaktadır. 

 

Bu kapsamda, kural olarak, tüm bilet satışları kesin olup, MSA tarafından etkinliğin iptal edilmesi haricinde, satılan biletler, satış işlemi sonrasında hiçbir şekilde iptal edilmemekte, değiştirilmemekte ve ücret iadesi yapılmamaktadır. Etkinliğe katılamayacağınız durumlarda biletinizi web sitemizde bulunan ‘’Biletlerim’’ bölümünden ‘’Bilet Devret’’ seçeneği ile bir arkadaşınıza devredebilirsiniz.

 

 

Workshop biletleri kişiye özeldir. Sadece bilet üzerinde ismi yer alan kişi etkinliğe katılabilmekte ve sertifika alabilmektedir. Bileti hediye etmek / devretmek isterseniz msa.com.tr / biletlerim sayfasından “Bilet Devret” butonuna tıklayarak biletinizi devredebilirsiniz. Açılan sayfa üzerinden gerekli bilgileri doldurduktan sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın aldığınız bilet “Biletlerim” sayfasındaki “Devredilen Biletler” sekmesinde görüntülenecektir. Bilet devredilen kişi sms olarak gelen linke tıklayarak MSA web sitesine üye olabilir / giriş yapabilir. Hesabım / Biletlerim sekmesinden biletini görüntüleyerek / indirerek etkinliğe giriş yapabilir.

Devrettiğiniz kişi sms linkine tıklayarak işlemini tamamlamadan önce devretme işlemini iptal edebilirsiniz. Bunun için msa.com.tr / biletlerim sayfasından “Devredilen Biletler” sekmesinden “İptal Et” butonuna tıklayarak bilet devretmeyi iptal edebilirsiniz.

Etkinlik sonunda sertifikanıza web sitemizdeki profilim alanından, sertifikalarım sekmesinden ulaşabilirsiniz.

 

Sertifikanın çocuğunuz adına düzenlenmesi için satın alma işleminden sonra ‘’Biletlerim’’ bölümünden ‘’Çocuğum Adına Düzenle’’ butonuna tıklayarak isim-soyisim bilgisi girebilirsiniz.

Bilet satın alan müşterilerimize, bilgilendirme amaçlı sms ve / veya e-posta gönderiyoruz. Gönderdiğimiz mesajda etkinliğinizle ilgili detaylı iade bilgilerini bulabilirsiniz.

Satın alınan biletlerinizin iadesi için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Böyle bir durumda sizinle iletişime geçeceğiz.

Eğitim akışına göre bazı workshoplarda tek, bazılarında ise aynı istasyonda çift kişi çalışmaktadır. Her workshopun kendi sayfasında “Notlar” kısmından kontrol edebilirsiniz.

Gelemediğiniz bir derse sizin yerinize bir başkası katılması ve dersin telafisi mümkün olamamaktadır. Bu eğitimler katılımcının ilk haftadan itibaren edindiği bilgi ve beceriyi, ilerleyen haftalarda da kullanabilmeleri doğrultusunda tasarlanmıştır.

Workshop’ta katılımcıların hazırladıkları yemekler kendilerine aittir. Workshop boyunca yapacağınız yemeklerin fazlasının gıda atığı olmaması adına, saklama kaplarınızı yanınızda getirerek evinize götürebilir, böylece aynı zamanda sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Otomobil ile Ulaşım: Beşiktaş yönünden gelirken, Harp Akademileri ve İTÜ Ayazağa Yerleşkesini geçtikten sonra sağa sapılarak üst yola çıkılır. 200 m sonra yol ikiye ayrılır. Sağdaki yol takip edilir ve ardından ilk sağa dönülür. 50 m sonra karşınızda Beybi Giz Plaza vardır. Sarıyer yönünden gelirken Hilton Oteli’nden sonra yan yola girilir. Yaklaşık 200 m sonra sağa dönülür. 50 m sonra karşınızda Beybi Giz Plaza vardır. *İstinye’den Beşiktaş yönüne doğru ilerlerken İstinye Parkı geçtikten sonra üst yolda ilerlerken yol ikiye ayrılır. Sağdaki yol takip edilerek Petrol Ofisi binasının yanından hemen sağa dönülür. 50 m sonra karşınızda Beybi Giz Plaza vardır. Metro ile Ulaşım: Taksim-Hacıosman hattında İTÜ Ayazağa durağında inilir. Windowist Tower çıkışından sağdan devam edildiğinde 50 m uzaklıktaki sağ köşede bulunan plaza, Beybi GİZ Plaza’dır. Otobüs ya da Dolmuş ile Ulaşım: Beşiktaş'tan Beşiktaş-Sarıyer hattında tüm minibüsler Beşiktaş'tan geçen ve üzerinde Maslak yazan tüm belediye ve halk otobüsleri Taksim'den Taksim-Sarıyer hattında çalışan otobüsler Taksim - 4. Levent Metrosu, 4. Levent'ten Maslak istikametine giden tüm araçlar Mecidiyeköy'den Mecidiyeköy'den geçen ve üzerinde Maslak yazan tüm belediye ve halk otobüsleri Beşiktaş yönünden gelirken İTÜ önündeki Plazalar durağında inilir. Yaya üst geçidinden karşıya geçilir. Sağdan yaklaşık 100 m yürüdükten sonra sola dönülür. Bu yoldan 50 m ileri yürüdükten sonra sağda karşınızdaki yüksek bina Beybi Giz Plaza’dır. Sarıyer yönünden gelirken İTÜ karşısındaki Plazalar durağında inilir. Üst geçidin altındaki merdivenleri kullanarak yan yola çıkılır. Sola doğru 50 m yürünür. Sağda karşınızdaki yüksek bina Beybi Giz Plaza’dır.

MSA girişinde Beybi Giz Plaza’ya ait ücretli bir açık otopark mevcuttur.