EĞİTMEN KADROSU

Konuk Eğitmenler

MSA'da ünlü executive şefler ve sektörün önde gelen isimleri de eğitmen olarak ders vermektedir.

Konuk Eğitmenler

Arslan Uzun

Muhasebe Sistemleri Eğitmeni

2005 yılında mali müşavirlik belgesi alan Arslan Uzun, 2006 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak serbest çalışmaya başladı. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalara mali müşavirlik ve danışmanlık hizmeti verdi. MSA Yiyecek-İçecek İşletmeciliği Eğitimi’nde açılış işlemleri, muhasebe sistemleri kurulumu, vergi ve harçlar konularında eğitim veriyor ve danışmanlık yapıyor.

 

Asude Alkaylı

Pazarlama Danışmanlığı ve Eğitim Hizmetleri

İş hayatına Türk Hava Yolları’nda başlayan Alkaylı, Egebank, Astaş Grup ve Astoria Gayrimenkul A.Ş.’de Kurumsal İletişim Müdürü olarak devam etmiştir. Jones Lang Lasalle (Alkaş Danışmanlık) Türkiye, Ticari ve Gayrimenkul A.Ş.’de Pazarlama Direktörü olarak kariyerine devam eden Alkaylı, perakende, gıda ve gayrimenkul sektörlerinde farklı markaları yönetmiş, ayrıca kültürel projelere ve müzelere hizmet sunmuştur. 2010 yılından itibaren kurucusu olduğu Kültür Danışmanlık çatısı altında marka, pazarlama danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. “Geçmişten Geleceğe Markalaşmak”, “Alametifarika’dan Marka’ya”, “Türkiye’nin Marka Tarihi”, “İş Modeli ve Marka Stratejileri”, “Marka ve Pazarlama”, “Marka, Kültür ve Kurumsal Kimlik" başlıklı eğitimler vermektedir. Pazarlama, marka , tarih, kültür, sürdürülebilirlik, inovasyon ve girişimcilik konularında araştırmalarına devam eden Alkaylı, Marka danışmanları ve yöneticileri tarafından kurulan Marka Konseyi’nin kurucu üyesi ve Yüzyıllık Markalar Derneği’nin Yönetim Kurulu üyesidir. Üniversite öncesi eğitimini Zürih’de tamamlamıştır. Yüksek Lisansı İnovasyon ve Girişimcilik üzerinedir, Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü mezunudur.

 

Deniz Kurt Görsev

Profesyonel Süperyat Şefliği Eğitmeni

ATLANTICO uluslararası yat mürettabat ajansını kurana dek, 10 yıla yayılan Süperyat / Megayat şefi kariyerini başarıyla sürdürmüştür. İlk olarak İstanbul Mutfak Sanatları Akademisi’nde mutfak eğitimini alan Deniz Kurt Görsev, mezuniyetinin ardından, MSA bağlantısı ile İtalyan mutfağının simgeleşmiş aşçılık okulu Alma La Scuola Internazionale Di Cucina Italiana’da ileri İtalyan mutfağı eğitimini tamamlamıştır. Eğitiminin ardından Milano şehrinin kalbinde ikonik La Scala Tiyatrosu’ndaki Ristorante Il Marchesino’da İtalya’nın efsanevi şefi Gualtiero Marchesi ile çalışmıştır. Ardından Japon şef Nobu Matsuhisa imzası ile Armani Nobu Milano’da çalışmıştır. Restoran deneyimlerinin ardından büyüklükleri 30 ila 80 metre arasında değişen tanınmış megayatlarda Head Chef olarak görev alarak, denize olan tutkusu ile kariyerini buluşturan Deniz Kurt Görsev, dünya genelinde 6 Atlantik Okyanusu geçişini de kapsayan 50 bin deniz mili yapmıştır.

İdil Özbek

Proje, Dekorasyon ve Mimari Eğitmeni

Floransa’da aldığı İç Mimarlık eğitiminin ardından 1993 yılında kendi mimarlık firmasını kurdu. ID-İstanbul Mimarlık Şirketi ile; konut, iş yeri, restoran, otel ve tekne gibi farklı disiplinlerde ve ölçeklerde iç mimari hizmet vermekte. İdil Özbek Oteller için iç mimari hizmet dışında da dekorasyon ve estetik konularında danışmanlık hizmeti veriyor. 2010 yılında kurduğu ham:m markası yerli tasarımcıların ürünlerini üreten ve satan ilk Türk mobilya markası oldu.

 

Koray Toy

Ruhsat ve Açılış İzinleri Eğitmeni

1975 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini İTÜ Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını İTÜ'de yaptı. Halen Medi-Kim Şirketler Grubu yönetiminde bulunmakta, İstanbul'daki çeşitli üniversitelerde toplam kalite yönetimi ve piyasa denetimi dersleri vermektedir.

Seda Yaralı

Marka Eğitmeni

1981 doğumlu olan Seda Yaralı, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Halka İlişkiler bölümünde tamamladı. Kendisi halen ulusal ve uluslararası birçok firmaya marka, patent ve tasarım konusunda danışmanlık hizmeti veren Levent Patent Marka Danışmanlık ve Eğitim firma ortağı ve marka departmanı direktörüdür. Birçok kurumsal firmya markalaşma ve marka yönetimi konusunda eğitim veren Seda Yaralı, MSA’da “Girişimciler İçin Marka Eğitimi” derslerini vermektedir.

Tangör Tan

Araştırmacı ve Ziraat Mühendisi

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni bölümü mezunu olan Tangör Tan,ortaokul yıllarında amatör olarakbaşladığı aşçılık mesleğine üniversite sonrası profesyonel olarak devam etti. Aşçılık kariyeri sırasında Slow Food tarafından kurulan The University of Gastronomic Science Üniversitesi’ne kabul edilerek 2008 yılında mezun oldu. Halen Yeditepe Üniversitesi Antropoloji yüksek lisans programına devam ediyor. Üyesi olduğu Slow Food Yağmur Böreği birliği ile beraber eğitim programlarını sürdürüyor, 2009 yılından beri İstanbul Yiyecek İçecek Grubu'nda araştırmacı olarak Türkiye'de yerel ürünlerin kayıtlanması ile Türkiye gastronomi sektörüne değer katmaya devam ediyor.