STAJ VE KARİYER İMKANLARI

MSA Mezunlarına Amerika'da Maaşlı Staj Fırsatı

MSA mezunları, Amerika’da aşçılık konusunda çalışma imkanı sağlayan ve farklı bir deneyime sahip olabilecekleri özel bir maaşla staj programıyla tanışıyor.

İleşime Geç

MSA mezunları, Amerika’da aşçılık konusunda çalışma imkanı sağlayan ve farklı bir deneyime sahip olabilecekleri özel bir maaşla staj programıyla tanışıyor. MSA öğrencileri, zorunlu stajı dahil profesyonel eğitimlerini bitirdikleri ilk 1 yıl içerisinde veya sektörde 5 yıllık iş tecrübesi kazandıktan sonra Amerika’daki zincir oteller ve restoranlarda maaşlı staj yapabiliyorlar. Böylece hem uluslararası alanda iş deneyimi kazanıyor hem de stajlarından gelir elde ediyorlar. Orta ve ileri seviyede İngilizce bilen MSA öğrencileri, Amerika’da Maaşlı Staj Programı sayesinde Amerika’daki otellerde ve restoranlarda aşçılık, yiyecek-içecek alanlarında 12 aya kadar maaşlı staj yapabiliyor.

Ne Kadar Sürer ve Kimler Katılabilir?

Ne Kadar Sürer ve Kimler Katılabilir?

Staj süresi 6-12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Amerikan yasal düzenlemelerinin gerektirdiği süre kadar iş tecrübesi kazanmış 18-40 yaş arası tüm MSA mezunları bu programa katılabilir. Programa katılmak isteyen mezunların orta veya ileri seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Seviye tespiti mülakat ile yapılır.

Konaklama

Bazı durumlarda staj yapacağınız kuruluşlar size ücretli veya ücretsiz olarak konaklama imkanı sunmakta ya da nerede kalacağınız konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrencinin ‘Amerika’da Staj Programı’ için ödeyeceği ücret; kendisine sunulan seçenekler arasından staj yapmak isteği lokasyon ve Amerika’da kalacağı süreye göre değişiklik göstermektedir.

Konaklama
Amerika'da Maaşlı Staj Programı Size Ne Sağlar?

Amerika'da Maaşlı Staj Programı Size Ne Sağlar?

Amerika’da staj yapmak işe girmek gibidir. Sıradan bir stajdan farklı olarak, staj yaptığınız süre boyunca hem maaş alır hem de önceden planlanan görev tanımı ve staj programı sayesinde tam sorumlulukla çalışma imkanına sahip olursunuz. Staj süreniz boyunca dolar üzerinden maaş alırsınız ve bu sayede Amerika’daki yaşam masraflarınızı kendiniz karşılayabilir, hatta birikim yapabilirsiniz. İngilizce seviyenizi ilerletme fırsatı yakalarsınız. Amerikan iş tekniklerini öğrenir, yeni bir bakış açısı ve tecrübe kazanırsınız. Türkiye’ye geri döndüğünüzde, uluslararası alanda deneyim kazanmış olarak iş hayatına başlarsınız. Türkiye’deki birçok üst düzey yabancı şefle çalışma imkanı elde edebilirsiniz. İsterseniz eşinize veya nişanlınıza da vize alabilirsiniz.